.

Napisz do nas:

• środa, 27 września 2023 19:03

SportChojnice

Chojniczanka odpadła z Pucharu Polski. Pomimo dobrej drugiej połowy, przegrała z Resovią Rzeszów 2:3 (RELACJA, FOTO)

Był to pojedynek w ramach 1/32 finału.

Chojniczanka odpadła z Pucharu Polski. Pomimo dobrej drugiej połowy, przegrała z Resovią Rzeszów 23 RELACJA, FOTO

Na 1/32 finału Chojniczanka zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski. Nasz drugoligowiec postawił się pierwszoligowej Resovii Rzeszów, ale przegrał w środę (27.09.) u siebie 2:3.

Do przerwy Chojniczanka przegrywała 0:2 po bramkach jej byłego zawodnika Macieja Górskiego. Tuż to zmianie stron kontaktowego gola zdobył Alef Firmino. Idealną okazję do wyrównania miał Piotr Giel, ale z rzutu karnego trafił w słupek. Przez ostatnie 13 minut gospodarze grali w przewadze po czerwonej kartce dla Rafała Mikulca. Wykorzystali to w 90 minucie, gdy wyrównującą bramkę zdobył Damian Nowacki. Gdy wszyscy oczekiwali na dogrywkę, rzeszowianie wyprowadzili ostatnią kontrę, po której zdobyli zwycięską bramkę. Trafienie na wagę awansu zdobył dla Resovii Kelechukwu Ibe-Torti.

Chcieliśmy w tym pucharze pisać dobrą, ładną historię, a niestety zostaliśmy zatrzymani. Gratulacje dla Resovii. My musimy przekuć tę porażkę w sukces. Musimy zbudować się tym, co było dobre - bo było na pewno bardzo dużo rzeczy dobrych - no i unikać tych błędów, które popełniliśmy, bo one naprawdę były bardzo proste.

Krzysztof Brede

Mówi Weekend FM trener Chojniczanki Krzysztof Brede.

Chojniczance pozostała więc rywalizacja w II lidze. W sobotę (30.09.) zagra w Krakowie z Hutnikiem.

Na stadionie przy Mickiewicza 12 był nasz reporter Wojciech Piepiorka. Posłuchaj jak relacjonował mecz Chojniczanki z Resovią Rzeszów na żywo w Weekend FM:

Relacja Wojciecha Piepiorki przed meczem

Relacja Wojciecha Piepiorki w przerwie i rozmowa z Oskarem Paprzyckim

Relacja Wojciecha Piepiorki po meczu i rozmowa z Grzegorzem Szymusikiem

1/32 finału Pucharu Polski: Chojniczanka Chojnice - Resovia Rzeszów 2:3 (0:2)

Bramki: Alef Firmino (46), Damian Nowacki (90) - Maciej Górski (1, 26), Kelechukwu Ibe-Torti (90+2).

W 65 minucie Piotr Giel z Chojniczanki nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Chojniczanka: Sebastian Szabłowski - Grzegorz Szymusik, Sebastian Golak, Andrias Edmundsson, Sebastian Szczytniewski (46 Czesław Raburski) - Marcin Kozina (65 Antoni Prałat), Błażej Szczepanek, Wojciech Szumilas (77 Kacper Korczyc), Damian Nowacki, Peter Kolesar (46 Dominik Banach) - Alef Firmino (52 Piotr Giel). Trener: Krzysztof Brede.

Resovia: Michał Gliwa - Mateusz Bondarenko, Adrian Łyszczarz (46 Marcin Urynowicz), Kamil Mazek (65 Kelechukwu Ibe-Torti), Radosław Bąk, Dylan Lampereur (77 Radosław Adamski), Bartłomiej Eizenchart (65 Filip Mikrut), Kornel Osyra, Wołodymyr Zastawny, Bartłomiej Ciepiela, Maciej Górski (46 Rafał Mikulec cz.k. 77 min 2 x ż.k.). Trener: Mirosław Hajdo.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.