.

Napisz do nas:

• sobota, 12 sierpnia 2023 16:32

SportChojnice

"Dwa błędy, które nie powinny się zdarzyć. Daliśmy sędziemu pretekst". Chojniczanka zremisowała 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg (RELACJA, FOTO)

Mecz z sędziowskimi kontrowersjami.

Dwa błędy, które nie powinny się zdarzyć. Daliśmy sędziemu pretekst. Chojniczanka zremisowała 11 z Kotwicą Kołobrzeg RELACJA, FOTO

Choć Chojniczanka szybko objęła prowadzenie po golu Damiana Nowackiego i długo kontrolowała wydarzenia na boisku, to zdobyła tylko punkt. Jej sobotni (12.08.) mecz z Kotwicą Kołobrzeg zakończył się remisem 1:1.

Goście wyrównali po strzale Michała Cywińskiego z rzutu karnego, podyktowanego za rzekomy faul Oskara Paprzyckiego. Arbiter podpadł gospodarzom także z tego powodu, że w 71 minucie pokazał czerwoną kartkę za faul obrońcy Chojniczanki Andriasowi Edmundssonowi.

„Zabrakło tego, żebyśmy wyszli na dwubramkowe prowadzenie” - mówił po meczu trener Chojniczanki Krzysztof Brede.

Pierwsza połowa, która naprawdę napawa dużym optymizmem. Druga połowa dobrze zaczęta, no i dwa takie błędy, które nie powinny się zdarzyć. Daliśmy pretekst, żeby sędzia podyktował bardzo kontrowersyjnego karnego i czerwone kartka, gdzie nieodpowiednie zachowanie "Ediego". Myślę, że kompletnie nie było potrzeby, żeby w taki sposób faulował.

Krzysztof Brede

Były trener Chojniczanki, a obecnie Kotwicy Maciej Bartoszek także obejrzał czerwoną kartkę i większość meczu obejrzał z trybun. Po meczu docenił punkt zdobyty w Chojnicach.

Punkt, wywieziony z tak trudnego terenu, z dobrym zespołem, jest na pewno cenny. Ale na pewno ta pierwsza połowa w naszym wykonaniu jest do bardzo gruntownej analizy i poprawy pewnych zachowań, bo wyglądaliśmy trochę tak w pierwszej połowie jak byśmy może nawet zbyt pewni siebie wyszli na to boisko.

Maciej Bartoszek

Po czterech kolejkach tego sezonu w II lidze Chojniczanka ma na koncie cztery punkty.

Posłuchaj konferencji prasowej z udziałem obu trenerów:

Maciej Bartoszek i Krzysztof Brede

Na stadionie przy Mickiewicza 12 w Chojnicach był nasz reporter Wojciech Piepiorka. Posłuchaj jak relacjonował mecz Chojniczanki z Kotwicą Kołobrzeg na żywo w Weekend FM.