
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoWarszawa. Państwowa Komisja ds. Pedofilii opublikowała pierwszy raport z wynikami swoich prac. W liczącym ponad 250 stron dokumencie znalazły się m.in. rezultaty badań akt spraw sądowych oraz rekomendacje skierowane do organów państwa.
Z raportu wynika, że ponad 35 proc. wskazanych sprawców pedofilii to członkowie rodziny skrzywdzonego dziecka, a w niemal 30 proc. spraw, które trafiają do komisji podejrzanym była osoba duchowna.
- Bardzo duża grupa tych spraw dotyczących szeroko rozumianych spraw osób duchownych, to są sprawy związane z niezawiadomieniem organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez np. hierarchów, tego typu spraw my prowadziliśmy bardzo dużo – powiedział Błażej Kmieciak, przewodniczący Państwowej Komisji ds. Pedofilii.
Słuchaj w: