Według danych Ministerstwa Zdrowia na środę 5 maja w ciągu ostatniej doby w Polsce wykryto 3 tys. 896 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 349 osób, w tym 82 wyłącznie z powodu COVID.
W województwie pomorskim wykryto 150 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, zmarło 18 osób. W województwie kujawsko-pomorskim w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 216 nowych przypadków, zmarły 52 osoby.
W powiatach naszego regionu najwięcej nowych zakażeń - 11 - wykryto w powiecie człuchowskim, 10 w powiecie chojnickim, 6 w sępoleńskim, 4 w bytowskim, 3 w tucholskim i 2 w kościerskim.
Według środowego (05.05) raportu Ministerstwa Zdrowia w naszym regionie zmarło 5 osób. To 4 osoby z powiatu chojnickiego i 1 osoba z powiatu bytowskiego. Wszystkie cierpiały na choroby współistniejące. Ministerstwo nie podaje informacji o płci i wieku osób zmarłych.
Koronawirus w regionie. Dane od początku pandemii:














