Nie jest jeszcze jasne stanowisko Koalicji Obywatelskiej. Jej politycy domagali się przełożenia posiedzenia Sejmu ws. KPO o dwa tygodnie, by dać czas stronie rządowej na rozmowy z samorządowcami. - Platforma chce zyskać czas na to, by wyjść z twarzą z pułapki, w której znalazła się na własne życzenie, czyli z pomysłu, żeby sprzeciwić się przyjęciu tego planu – ocenił Terlecki.
"Jesteśmy spokojni o wynik głosowania. PO chce wyjść z twarzą". R. Terlecki o głosowaniu nad KPO
Warszawa. Po południu na dodatkowym posiedzeniu Sejm ma głosować nad ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy. - Jesteśmy spokojni o wynik głosowania, ponieważ wiemy już, że część klubów opozycyjnych zrozumiała powagę sytuacji – stwierdził wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. KPO zdecydowana poprzeć jest większość posłów Zjednoczonej Prawicy, oprócz Solidarnej Polski, a także parlamentarzyści Lewicy oraz Ruchu Polska 2050. - Mamy także sygnał, że PSL poprze ten wniosek – dodał wicemarszałek Sejmu.














