
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoTo decyzja człuchowskiej prokuratury.
Nie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, a funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będą prowadzili śledztwo w sprawie napadu na bankomat w Przechlewie. Decyzję o powierzeniu czynności funkcjonariuszom z Gdańska podjęła Prokuratura Rejonowa w Człuchowie, która to śledztwo nadzoruje.
"W informacji uzyskanych z policji wynikało, że podobnych zdarzeń do tego w Przechlewie było więcej" - mówi Weekend FM zastępca prokuratora rejonowego w Człuchowie Jarosław Kurowski.
- Po prostu Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku jako jednostka wyższego szczebla ma wgląd również w informacje dotyczące tych innych zdarzeń. Chodzi o możliwość wiązania ustaleń dotyczących tych innych zdarzeń podobnego rodzaju z tym zdarzeniem w Przechlewie i stąd taka decyzja o powierzeniu przeprowadzenia tego śledztwa Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Jarosław Kurowski
Do wysadzenia w powietrze bankomatu w Przechlewie doszło 30 marca w nocy. Jak ustaliło Weekend FM, z urządzenia zostało skradzione prawie 560 tys. zł. Na razie nie wiadomo czy związek z tym zdarzeniem mieli czterej mężczyźni z województwa lubuskiego, zatrzymani przez wielkopolską policję w ubiegłym tygodniu. Jak informowaliśmy w Weekend FM wczoraj, są oni natomiast podejrzani o podobny napad w Bytowie, do którego doszło 12 marca.
Słuchaj w: