
- sobota, 21 listopada 2020 10:38
Woj. pomorskie
Koronawirus w regionie: 237 nowych zakażeń koronawirusem. Sanepid raportuje o śmierci 4 osób
Zmarły 64-latek z powiatu chojnickiego nie miał chorób współistniejących.
Według danych Ministerstwa Zdrowia na sobotę 21 listopada w ciągu ostatniej doby w Polsce wykryto 24 tys. 213 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły 574 osoby, w tym 115 bez chorób współistniejących.
W województwie pomorskim wykryto 1715 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, zmarło 25 osób. W województwie kujawsko-pomorskim w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 1257 nowych przypadków, zmarły 33 osoby.
W powiatach naszego regionu najwięcej nowych zakażeń - 88 - wykryto w powiecie chojnickim, 40 w powiecie kościerskim, 34 w człuchowskim, 31 w tucholskim 23 w bytowskim oraz 21 w powiecie sępoleńskim.
Zmarły 4 osoby: to dwaj mężczyźni z powiatu chojnickiego w wieku 64 i 82 lata, 58-letnia kobieta z powiatu bytowskiego oraz 75-latek z powiatu kościerskiego. Zmarły 64-latek z powiatu chojnickiego nie miał chorób współistniejących.
Powiat chojnicki:
Bardzo niepokojące dane napływają dziś (21.11) z powiatu chojnickiego. Zmarły bowiem kolejne dwie osoby z potwierdzonym koronawirusem. To dwaj mężczyźni: 64-latek bez osób współistniejących oraz 82-latek, który cierpiał także na inne schorzenia. Jeden z nich odszedł w chojnickim szpitalu, a drugi - w bytowskim.
W powiecie chojnickim jest też aż 88 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Nie wykryto również nowych, większych ognisk. Ujawnione przypadki są rozproszone po niemal całym powiecie.
- W mieście Chojnice to są 43 osoby, w gminie Chojnice 16, w Czersku 10, gmina Czersk 11, Brusy 3 i gmina Brusy 5. Tak wygląda dzisiejszy raport.
Marek Szczepański
Mówi Weekend FM starosta chojnicki Marek Szczepański.
Powiat kościerski:
Z 40 zakażeń w powiecie kościerskim cztery przypadki to pracownicy szpitala, a trzy to mieszkańcy DPS Cisewie. Pozostałe osoby to pojedyncze przypadki, którym pobrano wymazy z powodu objawów.
Powiat człuchowski:
W powiecie człuchowskim sanepid raportuje dziś (21.11) 34 nowe zakażenia koronawirusem. Na tej liście jest trzynaścioro mieszkańców Człuchowa: sześć kobiet i siedmiu mężczyzn, których wiek mieści się w przedziale od 24 do 82 lat. Dziewięć nowych zachorowań na COVID-19 wykazano w gminie Czarne. To pięć kobiet i czterech mężczyzn. Najmłodsza z tych osób ma 17 lat, a najstarsza – 63. Wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono również u ośmiorga mieszkańców gminy Człuchów. W tym gronie jest mężczyzna w średnim wieku i aż siedem kobiet w wieku od 44 do 92 lat. Zakażenie potwierdzono również u trojga mieszkańców Debrzna: kobiety i mężczyzny w średnim wieku oraz starszego mężczyzny. Koronawirusa ma również młody mężczyzna z gminy Rzeczenica.
W powiecie człuchowskim pojawiło się też nowe ognisko. Sześć przypadków koronawirusa wykryto w domu opieki na terenie gminy Człuchów. Z ogniskiem w hospicjum i ZOL-u przy człuchowskim szpitalu związanych jest obecnie 58 osób. Wcześniej wykryte przypadku to m.in. Zakład Karny w Czarnem (pięć przypadków) i Dom Pomocy Społecznej w Czarnem (12 zakażeń).
Powiat tucholski:
Liczba aktywnych przypadków zmalała do 204 osób, liczba osób na kwarantannie spadła do 966, a ozdrowieńców jest już 801. Takie są dzisiejsze (21.11) dane z powiatu tucholskiego, przekazywane przez tutejszy sanepid. Najwięcej, bo 100 aktywnych przypadków jest w gminie Tuchola. Poza tym: 25 w gminie Cekcyn, 24 w gminie Gostycyn, po 20 w gminach Kęsowo i Śliwice, a 15 w gminie Lubiewo. Hospitalizowanych jest 17 osób. Ostatniej doby tucholski sanepid odnotował natomiast 17 nowych przypadków.
„Cieszy nas to, że nasi mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego, bo na pewno ma to wpływ na coraz mniejszą liczbę nowych zakażeń i osób pozostających w kwarantannie” - mówi Weekend FM mówi starosta tucholski Michał Mróz.
- Od długiego czasu, od ponad miesiąca spadła poniżej liczby 1000 osób pozostających w kwarantannie. Ja tylko przypomnę, że najwyższą liczbę osób pozostających w kwarantannie, kiedy też aktywnych zakażonych mieliśmy blisko 400 osób, to 9 listopada mieliśmy 1424 osoby pozostające w kwarantannie.
Michał Mróz
Zgodnie z danymi tucholskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej od początku pandemii zanotowano w powiecie 1028 zakażeń. Zgonów odnotowano 23.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- poniedziałek, 15 września 2025 12:53
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami dla czterech powiatów w naszym regionie. Możliwe są silne opady deszczu
- sobota, 13 września 2025 15:35
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Niedziela z silnym deszczem i burzami. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla części naszego regionu
- środa, 10 września 2025 21:50
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Czwartek z intensywnymi opadami deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego regionu
- poniedziałek, 8 września 2025 12:33
Woj. pomorskie
Powstał raport MON, a w nim informacje o planowanej drodze Via Pomerania. "Musimy zacząć natychmiast"
- piątek, 5 września 2025 7:14
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami dla naszego regionu. Może też intensywnie padać
- wtorek, 2 września 2025 10:56
Woj. pomorskie
Weszły w życie zmiany w kolejowej komunikacji zastępczej do Kościerzyny. "Wprowadziliśmy nowe rozwiązanie"
- wtorek, 2 września 2025 9:49
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega: wtorkowe popołudnie i wieczór mogą być burzowe. Lokalnie spodziewany jest grad
- sobota, 30 sierpnia 2025 9:17
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Silny deszcze z burzami. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia dla naszego regionu
- piątek, 29 sierpnia 2025 7:51
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Kolejne ostrzeżenie meteo dla naszego regionu. Tym razem przed silnym deszczem z burzami
- czwartek, 28 sierpnia 2025 11:12
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenie wydano dla całego naszego regionu. Lokalnie może spaść grad
- środa, 27 sierpnia 2025 12:33
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. Termometry w czwartek mogą wskazać od 29 do 32 stopni Celsjusza
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 7:19
Woj. pomorskie
Pasażerowie z Kościerzyny pojadą szybciej do Trójmiasta. Autobusy komunikacji zastępczej ominą Kartuzy
- sobota, 23 sierpnia 2025 9:10
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Uwaga na silny wiatr. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- sobota, 16 sierpnia 2025 8:56
Woj. pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 10. Kapryśna pogoda i rekordowy zbiór pszenicy. Podsumowujemy tegoroczne żniwa
- 20
- środa, 13 sierpnia 2025 15:02
Woj. pomorskie
Ponad 91 mln zł środków unijnych popłynie do powiatów chojnickiego i człuchowskiego. Jest kluczowe porozumienie (FOTO)
- środa, 13 sierpnia 2025 12:34
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. Temperatura w regionie ma w czwartek wynieść od 30 do 32 stopni Celsjusza
- sobota, 9 sierpnia 2025 10:18
Woj. pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 9. W Pawłówku przetarli szlak tej technologii. O pierwszej biogazowni rolniczej w Polsce
- wtorek, 5 sierpnia 2025 13:06
Woj. pomorskie
Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa w Chojnicach. Ferid O. ma spędzić za kratkami 30 lat
- wtorek, 5 sierpnia 2025 9:22
Woj. pomorskie
Województwo pomorskie ma audyt krajobrazowy. Daje on instrumenty do kompleksowej ochrony środowiska [ROZMOWA]
- niedziela, 3 sierpnia 2025 0:02
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Silny deszcz z burzami. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- sobota, 2 sierpnia 2025 8:35
Woj. pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 8. Niektóre odmiany nie sprostały warunkom. O tegorocznym sezonie truskawkowym
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:48Słaby weekend w wykonaniu naszych czwartoligowców. Nie przegrały tylko rezerwy Chojniczanki
11:22Handball Czersk był o krok od pierwszego zwycięstwa w I lidze. Przegrał w Kwidzynie jedną bramką
20:12Kolarze opanowali Bytów i okolice. Odbył się tu finał Orlen Lang Team Race. "Tę energię chcę przekazywać dalej" (FOTO, WYNIKI)
19:45Chojniczanka bez przełamania. Zremisowała z GKS-em Jastrzębie 1:1 i przedłużyła do pięciu serię meczów bez zwycięstwa
10:50Drugie sparingowe zwycięstwo Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" pokonały AZS Uniwersytet Gdański 5:3
Ostatnio dodane artykuły:
23:06"Musimy mieć odwagę mówić, co się stało". Współtwórca wystawy "Nasi chłopcy" odwiedził Chojnice
15:05Policyjny dozór dla 27-latka z gminy Tuchola. Miał w domu 2 kg roślin
14:21Dzisiaj (15.09) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach spotkanie z profesorem Cezarym Obracht-Prondzyńskim
12:56Ponad 5 tys. porcji narkotyków i krzak konopi indyjskich w salonie w mieszkaniu 38-latka z powiatu kościerskiego
12:53Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami dla czterech powiatów w naszym regionie. Możliwe są silne opady deszczu
12:53Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami dla czterech powiatów w naszym regionie. Możliwe są silne opady deszczu
12:51Kościerscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Mieszkaniec Radomia ma do odsiadki 2 lata więzienia
12:41Miał pięć zakazów prowadzenia pojazdów. Wpadł kolejny raz prowadząc pod wpływem alkoholu
11:49Aż 38 propozycji nazwy nowego ronda w Chojnicach. Zespół do spraw nazewnictwa rekomendował jedną
11:27Tucholski Ośrodek Kultury wyróżniony. Został dostrzeżony w ogólnopolskim konkursie na modernizację roku