
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoKatowice. Dziś odbędzie się dalszy ciąg negocjacji górniczych związkowców z przedstawicielami strony rządowej. Rozmowy będą dotyczyć harmonogram transformacji energetycznej w naszym kraju. W nocy udało się ustalić, że Polska będzie odchodzić od węgla w podobny sposób, jak robili to Niemcy, czyli w toku długotrwałego procesu.
– My mówimy o transformacji do roku 2060, a strona rządowa do 2050 i tu mamy 10 lat rozbieżności – zaznaczył przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności".
Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, który w negocjacjach reprezentuje rząd powiedział, że strony zamierzają wypracować określone kierunki transformacji energetycznej i datę odejścia od węgla.
– Chcemy, żeby znalazło się to w treści porozumienia – oświadczył wiceminister.
Słuchaj w: