- czwartek, 16 kwietnia 2020 17:04
Woj. Kujawsko-pomorskie
Nauczyciel z Kamienia Kr. "zamaskował" swoich uczniów w wyjątkowy sposób. (Rozmowa, wideo, zdjęcia)
"Zróbmy sobie selfie w masce"- taką propozycję dla swoich uczniów miał Dariusz Fridehl, nauczyciel matematyki w Kamieniu Kr. Maseczki powstają zgodnie z zasadami origami, sztuki składania papieru, pochodzącej z Chin, rozwiniętej w Japonii.
"Realizuję akcję promującą noszenie maseczek, wśród uczniów naszej szkoły. Na lekcjach matematyki wysyłam im filmik instruktażowy mojego autorstwa. Tam mają pokazane jak łatwo zrobić maseczkę z ręcznika papierowego w technice origami. Po wykonaniu maski, każdy uczeń robi sobie maska-selfie i przesyła to do mnie"- tak w wiadomości przesłanej do Darka Żuchowicza z Weekend FM opisał swoje działania Darek Fridehl, nauczyciel matematyki z Kamienia Kr., a prywatnie kolega prowadzącego poranny program "Weekend Od Rana w Weekend FM".
Posłuchaj porannej rozmowy:
Poranna rozmowa w Weekend FM: Dariusz Fridehl, 16.04.2020
Na zdjęciach poniżej uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krajeńskim.
Na zdjęciu niżej Beata Gwizdała, Dyr. ZSP w Kamieniu Kr. i Dariusz Fridehl, nauczyciel matematyki.
Zobacz film, który zamieścił w internecie Dariusz Fridehl:
Dodajmy, że w akcję samodzielnego robienia papierowych maseczek wg zasad origami włącza się coraz więcej osób. Dziś na przykład zachęcała do tego Agata Kornhauser-Duda, żona Prezydenta A. Dudy.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- wtorek, 10 lutego 2026 16:52
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Jest pomarańczowy alert dla naszego regionu
- piątek, 6 lutego 2026 10:56
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW wydał nowe ostrzeżenie przed marznącym deszczem. W nocy z piątku na sobotę "zacznie wkraczać strefa opadów śniegu"
- środa, 4 lutego 2026 12:48
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Wracają marznące opady. IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia dla wszystkich powiatów w naszym regionie. Ma być bardzo ślisko!
- poniedziałek, 2 lutego 2026 12:53
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Silny mróz nie odpuszcza. Jest kolejne ostrzeżenie IMGW: temperatura nocą ma spaść do około -20 stopni Celsjusza, a lokalnie do -25 stopni
- piątek, 30 stycznia 2026 13:21
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed silnym mrozem w czterech powiatach w naszym regionie. Temperatura może lokalnie spaść nawet do minus 25 stopni Celsjusza
- poniedziałek, 26 stycznia 2026 12:21
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Trudne warunki na drogach w całym regionie. Rośnie liczba utrudnień, wypadków i kolizji (AKTUALIZACJA, FOTO)
- niedziela, 25 stycznia 2026 12:30
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
"Opady marznącego deszczu i mżawki". IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia dla wszystkich powiatów w naszym regionie
- piątek, 23 stycznia 2026 9:40
Woj. Kujawsko-pomorskie
Spore oszczędności w kolejowym przetargu na modernizację linii 201. Chodzi o odcinek Wierzchucin-Lipowa Tucholska
- czwartek, 22 stycznia 2026 8:18
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Zima nie odpuszcza. IMGW wydał kolejne alerty przed silnym mrozem dla naszego regionu. "Miejscami od -17°C do -15°C"
- środa, 21 stycznia 2026 11:53
Woj. Kujawsko-pomorskie
Jest pierwsze orzeczenie komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli po seks-skandalu w tucholskiej szkole. Na razie nieprawomocne
- czwartek, 15 stycznia 2026 11:23
Woj. Kujawsko-pomorskie
Linia kolejowa 281 Nakło - Chojnice do remontu? Województwo kujawsko - pomorskie przyjęło Pakt dla Kolei
- środa, 14 stycznia 2026 7:53
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
"Opady marznące powodujące gołoledź". Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł stopień ostrzeżenia do 2. we wszystkich powiatach w naszym regionie (AKTUALIZACJA)
- wtorek, 13 stycznia 2026 11:20
Woj. Kujawsko-pomorskie
Podpisano pakt kolejowy dla województwa kujawsko-pomorskiego. "Linia 208 będzie elektryfikowana"
- piątek, 9 stycznia 2026 23:24
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Lokalnie spadnie nawet pół metra śniegu. IMGW wydał pomarańczowe i żółte alerty dla naszego regionu
- środa, 7 stycznia 2026 12:33
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Ostrzeżenie 1. stopnia wydano dla trzech powiatów w naszym regionie
- poniedziałek, 5 stycznia 2026 11:09
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
We wtorek (6.01) Święto Objawienia Pańskiego. Przez miasta i wsie regionu przejdą Orszaki Trzech Króli (ROZMOWA)
- piątek, 2 stycznia 2026 13:40
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Wydano ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu i zamieciami śnieżnymi dla części naszego regionu. Jest też ostrzeżenie przed oblodzeniem (AKTUALIZACJA)
- czwartek, 1 stycznia 2026 13:19
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
IMGW ostrzega przed oblodzeniem w naszym regionie
- czwartek, 1 stycznia 2026 9:06
Woj. Kujawsko-pomorskie ◆ Woj. Pomorskie
Było kilka mniejszych pożarów, ale szczęśliwie nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Sylwester w naszym regionie upłynął spokojnie – oceniają służby ratownicze
Muzyka:
11:53Jakub Tysler czyli OUTBEAT - DJ i producent z Chojnic w drodze po światowy rozgłos. Dziś pojawił się w Weekend FM
13:47Marta Wdowczyk z człuchowskiego LO pisze teksty, śpiewa i nagrywa swoje piosenki. Dziś pojawiła się w Weekend FM
13:22LEO PIK od lat mieszka i tworzy w Warszawie. Dziś zagra w swojej rodzinnej Tucholi. Jutro wystąpi w Wierzchowie Dw.
11:51Chojnicki zespół SKETCH promuje kolejny singiel "Selfish". Dziś muzycy odwiedzili Weekend FM
11:35Lui Gawrońska po raz kolejny w Weekend FM. Nowy singiel i kolejny etap w karierze artystki z Sokola koło Czarnego
Ostatnio dodane artykuły:
17:0425 edycja konkursu "Czy znasz swoje miasto i region?" Zabawa regionalna zgromadziła dzieciaki z chojnickich przedszkoli (FOTO)
16:52IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Jest pomarańczowy alert dla naszego regionu
16:52IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Jest pomarańczowy alert dla naszego regionu
15:39Przed bruskim urzędem stanął krwiobus. Była to pierwsza w tym roku akcja poboru krwi w gminie Brusy
14:01Mieszkaniec Czarnego może stracić swoje BMW. Nie pierwszy raz wsiadł za kierownicę po pijanemu
12:18Nie będzie zarzutów po śmierci więźnia w Zakładzie Karnym w Czarnem. Prokuratura umorzyła śledztwo
11:48Policja zbiera materiał dowodowy po bójce pseudokibiców w Kościerzynie i ustala pozostałych uczestników zajścia
11:25Trwa modernizacja Pracowni Hemodynamicznej i Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej w kościerskim szpitalu
10:42Należność główna zapłacona, a los odsetek się rozstrzyga. Gmina Chojnice czeka na decyzję skarbówki w kwestii nienależnie pobranego podatku
9:43Jest zmiana na stanowisku nadleśniczego Nadleśnictwa Lutówko. Pełniącą obowiązki została Wioletta Sieg




























