
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoWałbrzych (woj. dolnośląskie). Arcybiskup Malty Charles Scicluna, wziął udział w posiedzeniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Arcybiskup znany jest z działań na rzecz wykrywania i penalizacji przypadków pedofilii w Kościele.
- Widziałem film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu”, zrobił na mnie wielkie wrażenie. Po jego obejrzeniu byłem bardzo poruszony. Dlatego kieruje bardzo silne przesłanie do moich braci biskupów w Polsce: Wiem, że macie właściwe procedury, ale musicie zagwarantować wiernym, że będziecie postępować zgodnie z wytycznymi, będziecie słuchać ofiar, a procesy będą przeprowadzane – powiedział Charles Scicluna.
Powtórzył również słowa św. Jana Pawła II: Nie ma w kapłaństwie i życiu zakonnym miejsca dla tych którzy krzywdzą dzieci.
Słuchaj w: