– Domagamy się powstania świeckiej komisji. Trzeba to zrobić jak najszybciej, bo ofiary czekają już wystarczająco długo – powiedział Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.
– Komisja pewnie nie zaszkodzi, ale ja jednak mimo wszystko oczekiwał czegoś innego. Po pierwsze tego, żeby hierarchowie w Polsce słuchali papieża Franciszka, a po drugie, żeby w Polsce doszło w Kościele do takiej sytuacji jak w Stanach Zjednoczonych, gdzie jeden z kardynałów stracił swoje stanowisko. Nie dlatego że był pedofilem, tylko dlatego że wiedział o przypadku pedofilii i krył sprawcę – stwierdził Jakub Stefaniak z PSL.














