
- piątek, 23 września 2016 15:14
Dekomunizacja ulic w Chojnicach
Dnia 2 września br. weszła w życie ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zgodnie z jej treścią samorządy mają rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających np. osoby czy daty symbolizujące komunizm.
W celu wdrożenia m.in. zapisów ustawy w mieÅ›cie Chojnice, burmistrz powoÅ‚aÅ‚ Zespół miejski ds. nazewnictwa, który tworzÄ…: Kazimierz Jaruszewski – przewodniczÄ…cy, Waldemar Gregus – zastÄ™pca, Jacek Klajna, Kazimierz Ostrowski, Bogdan Kuffel, Jacek Marczewski. Dotychczas Zespół zaopiniowaÅ‚ do zmiany nastÄ™pujÄ…ce ulice: Armii Ludowej, PawÅ‚a Findera, Hanki Sawickiej, Marcelego Nowotki i Janka Krasickiego.
W celu poznania aspektów formalno-prawnych ustawy, członkowie Zespołu uczestniczyli w konferencji organizowanej przez Wojewodę Pomorskiego i IPN, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Gdańsku. Tam też dowiedzieli się, że najprawdopodobniej ilość wskazanych w mieście ulic wzrośnie m.in. o 14-Lutego i Jedności Robotniczej, które zdaniem IPN-u wskazują na powiązania z komunizmem.
- środa, 2 lipca 2025 15:54
Powiat bytowski
Zderzenia dwóch pojazdów w powiecie bytowskim. Do szpitala trafiła jedna osoba
- środa, 2 lipca 2025 15:00
Chojnice
Przerwa w dostawie wody przy ul. Zamieście, ul. Bieszka i ul. Baczyńskiego w Chojnicach
- środa, 2 lipca 2025 13:39
Chojnice Rozmowa w Weekend FM
"To będzie dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych wrażeń dla całych rodzin!" W sobotę 10-te urodziny chojnickiego Eksperymentarium
- środa, 2 lipca 2025 13:12
Artykuł sponsorowany
Jedwab do stóp vs. tradycyjne kremy – co naprawdÄ™ dziaÅ‚a lepiej?
- środa, 2 lipca 2025 11:49
Bytów
Mieszkaniec Bytowa pędził hulajnogą niemal 40 km/h. 33-latka ukarali bytowscy policjanci (WIDEO)
- środa, 2 lipca 2025 11:45
Powiat kościerski
Pobił swoją siostrę i groził jej śmiercią. Policja w Kościerzynie zatrzymała agresywnego 57-latka
- środa, 2 lipca 2025 10:44
Powiat tucholski
Dwie osoby straciły prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. To wynik tucholskiej akcji "Trzeźwy poranek"
- środa, 2 lipca 2025 10:27
Gmina Czersk
Burmistrz Czerska chce zakazać jazdy hulajnogami na Placu Ostrowskiego. "Niewiele nam brakuje do tego, aby doszło do wypadków"
- środa, 2 lipca 2025 10:23
Powiat sępoleński
Zarząd Powiatu Sępoleńskiego podpisał partnerską umowę z ukraińskim miastem Samar
- środa, 2 lipca 2025 10:14
Powiat sępoleński
Robert Liss powołany na zastępcę komendanta powiatowego PSP w Sępólnie Krajeńskim
- środa, 2 lipca 2025 7:07
Gmina Chojnice
Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach ma pieniądze na Kulturalne Inicjatywy Młodzieżowe. Nabór trwa
- środa, 2 lipca 2025 7:07
Chojnice
W Chojnicach podsumowano dwudniową zbiórkę tekstyliów. Z akcji skorzystało ponad 200 mieszkańców
- wtorek, 1 lipca 2025 13:34
Woj. kujawsko-pomorskie â—† Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
- wtorek, 1 lipca 2025 13:15
Gmina Chojnice
Dąb Aleksander z Jarcewa koło Chojnic nie został Drzewem Roku 2025. Zabrakło 371 głosów
- wtorek, 1 lipca 2025 13:12
Powiat kościerski
Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował kolizję. 29-latek z powiatu kościerskiego usłyszał już wyrok
- wtorek, 1 lipca 2025 12:50
Powiat kościerski
Sąsiedzka czujność uratowała 87-latkę z Kościerzyny. Kobieta wpadła do wanny, z której nie mogła się wydostać
- wtorek, 1 lipca 2025 11:52
Gmina Czersk
Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
- wtorek, 1 lipca 2025 11:09
Woj. pomorskie
Sprawa pożaru w chojnickim hospicjum wraca na wokandę. Strony odwołały się od wyroku
- wtorek, 1 lipca 2025 9:38
Kościerzyna
Do 7 lipca można składać wnioski o stypendia sportowe burmistrza Kościerzyny
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
9:15Siedmiu piłkarzy żegna się z Chojniczanką. Czterech nie dostało nowych kontraktów
18:22Chojniczanka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W sparingach jej rywalami będą trzy zespoły z Ekstraklasy (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
15:54Zderzenia dwóch pojazdów w powiecie bytowskim. Do szpitala trafiła jedna osoba
15:00Przerwa w dostawie wody przy ul. Zamieście, ul. Bieszka i ul. Baczyńskiego w Chojnicach
13:39"To będzie dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych wrażeń dla całych rodzin!" W sobotę 10-te urodziny chojnickiego Eksperymentarium
11:49Mieszkaniec Bytowa pędził hulajnogą niemal 40 km/h. 33-latka ukarali bytowscy policjanci (WIDEO)
11:45Pobił swoją siostrę i groził jej śmiercią. Policja w Kościerzynie zatrzymała agresywnego 57-latka
10:44Dwie osoby straciły prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. To wynik tucholskiej akcji "Trzeźwy poranek"
10:27Burmistrz Czerska chce zakazać jazdy hulajnogami na Placu Ostrowskiego. "Niewiele nam brakuje do tego, aby doszło do wypadków"
10:23Zarząd Powiatu Sępoleńskiego podpisał partnerską umowę z ukraińskim miastem Samar
10:14Robert Liss powołany na zastępcę komendanta powiatowego PSP w Sępólnie Krajeńskim
7:07Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach ma pieniądze na Kulturalne Inicjatywy Młodzieżowe. Nabór trwa