"Obrotny Kaszeba" – program realizowany w powiecie kościerskim
30 osób bezrobotnych z powiatu kościerskiego rozpoczęło szkolenie w ramach programu "Obrotny Kaszeba".
Przypomnijmy, że projekt, na który Starostwo Powiatowe w Kościerzynie pozyskało ponad 1 mln zł z Unii Europejskiej, skierowany jest do osób bezrobotnych, szczególnie kobiet. Ma zachęcać poszukujących pracy do założenia własnej działalności gospodarczej. Spośród 90 wniosków, które wpłynęły do kościerskiego starostwa, wytypowano 30.
"Osoby, które mają najciekawsze pomysły na własną działalność gospodarczą, uczestniczą w szkoleniach z zakresu marketingu, reklamy, rachunkowości oraz prowadzenia własnej firmy” - mówi Katarzyna Cichosz, naczelnik wydziału rozwoju i promocji w kościerskim starostwie.
W czasie ich trwania uczestnicy będą musieli napisać własny biznes plan. Autorzy dwudziestu najlepszych otrzymają 38 tys. zł dofinansowania na prowadzenie firmy. Ponadto starostwo będzie za nich przez pół roku opłacało ZUS. Szkolenie potrwa do połowy maja.













