W Chojnicach drożeją bilety MZK
Jeszcze tylko we wtorek (13.
„Poprzednia opłata nie zmieniła nastawienia pasażerów, którzy stojąc na przystanku przy kiosku mimo to często bilet kupowali dopiero u kierowcy. A to wpływa na punktualność na trasach” uzasadnia Mieczysław Sabatowski, prezes chojnickiego MZK.
Wzrost cen biletów nie podoba się większości zapytanych przez nas chojniczan. Natomiast podwyższeniem opłaty za zakup biletu u kierowcy niektórzy są wręcz oburzeni. Skontaktowali się z nami słuchacze, którzy narzekają, że w okolicy większości przystanków nie można kupić biletów. „Dlaczego to pasażer ma być karany za kulawą dystrybucję prowadzoną przez MZK?”, pytają.
„A gdzie jest napisane, że musimy w autobusach sprzedawać. Można tu jeszcze zrzucić, że MZK ma pod dom najlepiej przyjechać i pytać się, czy ktoś chce może kupić bilet” – odpowiada prezes Sabatowski. „Czekamy na sygnały o rejonach w mieście, gdzie jest zbyt mało punktów dystrybucji biletów. Będziemy próbowali temu zaradzić” – dodaje.
Nieaktualne od czwartku (15. 01) bilety i karnety MZK będzie można wymieniać na nowe za dopłatą w punktach sprzedaży oraz w kasie spółki przy ulicy Angowickiej w Chojnicach do końca stycznia












