Ulica 31 Stycznia w Chojnicach do renowacji

Siedziby Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Chojnicach mają znaleźć się w centrum miasta.

Ale to nie te instytucje zostaną przeniesione – to centrum „przyjdzie” do nich. Wszystko za sprawą planowanej modernizacji ulicy 31. Stycznia łączącej śródmieście ze starostwem i gminą. Ma ona zostać odnowiona i wykonana w stylu centrum miasta.
„Strefa śródmiejska zostanie w ten sposób rozszerzona”, mówi architekt miejski Andrzej Ciemiński. „W tej chwili jest wykonywana przebudowa budynku gminy w Chojnicach. Planuje się połączyć budynki Starostwa Powiatowego i Urzędu gminy z częścią starówki, a więc przedłużenia starej części miasta za pomocą nawierzchni: istniejące chodniki otrzymałyby nawierzchnię klinkierową, granitowe krawężniki, jezdnia nawierzchnię granitową. Do tego elementy małej architektury: słupki, kosze, lampy i zieleń, co byłoby ładnym przedłużeniem starej części miasta” - dodaje.
Ulica 31. Stycznia to droga powiatowa, jednak to miasto chce wziąć na siebie ciężar jej modernizacji. W zamian władze Chojnic oczekują partycypacji powiatu w kilku innych inwestycjach drogowych w mieście

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno