Bytowskie Centrum Integracji Społecznej kończy swoją działalność

<BR>Kończy, przynajmniej na jakiś czas.

Powodem jest brak dotacji na jego działalność. Centrum Integracji Społecznej to instytucja, która przez ostatnich kilka lat pomagała osobom bezrobotnym i wykluczonym społecznie, np. narkomanom, alkoholikom wrócić do społeczeństwa. Jak mówi wiceburmistrz Bytowa Adam Leik:
„Nie udało nam się pozyskać pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego na dalsze funkcjonowanie CISu w takich ramach, w jakich on funkcjonował dotychczas. Urząd Marszałkowski zmienił zasady przyznawania pieniędzy. Zamiast konkursu otwartego zrobiono konkurs zamknięty. W związku z tym nasz wniosek znalazł się w połowie stawki. Oznacza to, że Centrum edycję, którą zaplanował od 1 września będzie wstrzymywał. My Centrum pozostawiamy bo ono jest ważne ze względu społecznego. Pozostawiamy je w uśpieniu. Będziemy próbować pozyskać pieniądze ze źródła dodatkowego i innych funduszy. Prawdopodobnie nabór odbędzie się za kilka miesięcy”.
Z Centrum Integracji Społecznej korzystały osoby z wszystkich gmin powiatu bytowskiego

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno