Podwyżka podatków w gminie Bytów

Decyzję o podniesieniu stawek podjęła w środę (28.

11) Rada Miasta i Gminy. Radni nie byli jednak w tej sprawie jednomyślni. Przeciwko wzrostowi opłat, zwłaszcza tych dotyczących przedsiębiorców, był Edward Wałdoch.
„Uważam, że Rada Miasta Bytów powinna dać sygnał zgodny z tendencjami panującymi w kraju – obniżenie stawek podatkowych przyczynia się do zwiększenia także ilości pieniędzy do dyspozycji w kasie miasta, ponieważ przedsiębiorcy chętniej wtedy inwestują” – powiedział radny Wałdoch.
„Podniesienie stawek podatków jest uzasadnione – mówi burmistrz Bytowa Ryszard Sylka – Podatek od nieruchomości wzrasta o 2,2 %. Jest to wzrost odpowiadający propozycji ministra finansów. Moim zdaniem nie jest to wygórowana podwyżka. Potrzeby gminy są duże, uważam więc, że podnosić podatki należy nieznacznie co roku, aby po kilku latach nie doszło do sytuacji, że raptem będzie wysoki skok. ”
Podatek od nieruchomości przeznaczonych pod działalność gospodarczą wzrośnie od nowego roku o 40 groszy i będzie wynosił 18 zł 42

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno