W Chojnicach już działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Placówka mieści się we Wszechnicy Miejskiej.

Dysponuje sprzętem nowym i używanym, w znacznej części przekazanym przez Holendrów z partnerskiego miasta Waalwijk.
Dysponujemy szeroką paletą sprzętu, od wózków zwykłych po elektryczne, mamy pionizatory, parapodia, czworonogi, kule łokciowe, laski, ciśnieniomierze, glukometry, inhalatory – wymienia Marcin Drejarz, kierownik wypożyczalni. „Jest również sala rehabilitacyjna, z której mogą beneficjenci korzystać. Zatrudnione są dwie rehabilitantki, które będą szkolić pacjentów odnośnie wypożyczonego sprzętu, jak i też prowadzić rehabilitacje” – powiedział Drejarz.
„Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne i opiera się na zasadzie umowy użyczenia” - dodaje kierownik Drejarz. Korzystać ze sprzętu mogą wszyscy beneficjenci. Są to osoby niepełnosprawne, które mają orzeczony stopień niepełnosprawności, bądź też osoby, które doraźnie potrzebują takiego sprzętu, na podstawie orzeczenia lekarskiego – wyjaśnił kierownik wypożyczalni.
Utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w chojnickiej Wszechnicy Miejskiej to koszt miliona 400 tysięcy złotych. 90% tej kwoty pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostałe 10% przekazały wspólnie samorządy powiatu chojnickiego. Za te pieniądze wypożyczalnia ma zapewniony byt do końca 2009 roku.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno