Przyrodnicza sensacja w Bobięcinie w gminie Miastko

Turyści odnaleźli w wodach Jeziora Bobięcińskiego Wielkiego tzw.

kokony, czyli kuliste twory, w których są resztki roślin i igliwia.
Kokony toczone są przez prądy wodne. Największe mają ok. 30 centymetrów średnicy.
Ichtiolog Marek Girtler z Miastka, twierdzi, że w swej kilkudziesięcioletniej praktyce zawodowej jeszcze takich tworów nie widział.
Odkryty twór został nazwany Kokonem Bobięcińskim. Przyjmuje kształt kuli, walca lub stożka. Po rozebraniu kokonu okazało się, że cały składa się z tej samej materii, co na powierzchni i nie posiada żadnych żywych zalążków.
Marek Girtler twierdzi, że kokony powstały dzięki prądom wodnym występującym w Jeziorze Bobięcińskim Wielkim, które „łączą i kulają” rośliny znajdujące się na dnie.
Występowanie Kokonów Bobięcińskich jest, wg Marka Girtlera, jest bardzo dobrą reklamą i promocją regio

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno