W Bytowie będzie obowiązywała opłata adiacencka
Opłata adiacencka jest związana ze wzrostem wartości działki budowlanej na skutek jej podziału, scalenia lub z uwagi na inwestycje gminne, takie jak budowa drogi czy kanalizacji.
Radni gminy Bytów uchwalili ją w najwyższej stawce, czyli 50 procent od zwiększenia wartości działki.
Z tak wysoką opłatą nie zgadzali się radni opozycji. Radny Kazimierz Kerlin proponował, aby wyniosła ona nie 50 a 20 procent, na co nie zgodzili się pozostali radni. Wiceburmistrz Leszek Waszkiewicz uspokajał, że opłata adiacencka w gminie Bytów nie będzie wcale wielkim wydatkiem, bo w większości przypadków wyniesie ok. 1 tys. zł i może być rozłożona na raty.
Na środowej (28. 03) sesji radni Bytowa jednogłośnie przyjęli uchwałę intencyjną dotyczącą ustanowienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronką miasta. Teraz rozpocznie się procedura trwająca około roku. W tej sprawie musi się także wypowiedzieć Watykan, który musi wyrazić opinię i zgodę na nadanie miastu patrona święteg













