Dymisja Pomorskiego Kuratora Oświaty

Pełniący funkcję Pomorskiego Kuratora Oświaty od kwietnia minionego roku Adam Krawiec złożył w środę (10.

01) rezygnację na ręce wojewody pomorskiego.
„Jako powód swojej decyzji kurator podał względy osobiste”, informuje Anna Dyksińska, rzecznik prasowy wojewody.
Przypomnijmy: jesienią ubiegłego roku w Gimnazjum nr 2 w Gdańsku piątka uczniów molestowała podczas lekcji swoją koleżankę. Całe zajście zostało zarejestrowane kamerą w telefonie komórkowym. 14-letnia dziewczyna dzień później popełniła samobójstwo.
Nieoficjalnie mówi się, że właśnie to wydarzenie było powodem dymisji Adama Krawca z funkcji Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Jego obowiązki przejęła dotychczasowa wicekurator Anna Lis. Pełnić je będzie do czasu wyłonienia nowego kuratora. Konkurs na to stanowisko zostanie ogłoszony w ciągu miesią

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno