Nie będzie pobłażania dla pijaków za kierownicą

W czwartek (6.

07) wchodzą w życie wytyczne ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dotyczące karania osób, które prowadziły samochód w stanie nietrzeźwym.
Oprócz dotychczasowych kar, czyli ograniczenia wolności lub jej pozbawienia, odebrania prawa jazdy i nałożenia grzywny, prokurator będzie mógł wnioskować o zarekwirowanie samochodu sprawcy na poczet grzywny. Jeśli kara finansowa będzie wysoka, kierowca może auto stracić.
Prokurator, wnioskując o grzywnę, będzie brał pod uwagę wartość samochodu, którym pijany kierowca jechał. „Wartość pojazdu będzie wpływała na ocenę, jakie są faktyczne dochody takiego sprawcy” – powiedział Mieczysław Brunke, prokurator rejonowy w Chojnicach.
Do tego ukarany w ten sposób sprawca będzie bohaterem medialnym. Dziennikarze będą mogli podać jego dane personalne i upublicznić zdjęcie.
Przypomnijmy, że kujawsko-pomorska policja już od 1 lipca rekwiruje samochody pijanym kierowcom

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno