Zimą pamiętajmy również o bezdomnych, samotnych i bezradnych
Smutne doświadczenia lat ubiegłych wykazały, że zima to niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych.
Przyczyną zamarznięcia może być też upadek i zaśnięcie osoby będącej pod wpływem alkoholu. Ubiegłej zimy policja odnotowała 16 takich zgonów, dwa lata temu 18.
Apelujemy! Gdy jest bardzo zimno i widzimy osobę leżącą na ziemi - nie przechodźmy obojętnie! Wystarczy powiadomić policję lub straż miejską.
Jeśli wiemy, że gdzieś w pobliżu nas mieszkają osoby starsze, samotne i bezradne - zobaczmy, czy mają w domach ogrzewanie. Jeśli jest problem - wskażmy tym osobom najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub sami zgłośmy do instytucji taką informację.













