Miastczanie nie chcą szczupłego Rummela
Trwa spór o wygląd zbója Rummela, który ma być symbolem Miastka.
Ponieważ w dokumentach historycznych nie zachował się żaden wizerunek Rummela, więc musiano ogłosić konkurs plastyczny. Wpłynęło 20 rysunków zbója, a wygrał wizerunek narysowany przez mieszkańca Miastka Piotra Rogalę. Miastczanom nie spodobała się jednak zwycięska sylwetka zbója. Twierdzą, że Rummel jest za szczupły i wygląda jak "leśny dziad", a nie okazały zbój. Natomiast ani autor rysunku, ani pracownicy wydziału promocji nie zamierzają zmieniać sylwetki zbója. Twierdzą, że na razie rysunek jest czarno-biały, a w kolorze będzie wyglądał inaczej. Po drobnym retuszu stanie się prawdziwą wizytówką gminy













