Radni powiatu bytowskiego dyskutowali o stanie środowiska
Czwartkowe (25.
„Ogólnie można powiedzieć, że jest dobrze, ale są jednak pewne zagrożenia. Najgorzej jest z wysypiskami i składowiskami odpadów. Wiele z nich nie spełnia norm, a firmy produkujące odpady stałe nie zawsze składują je zgodnie z prawem. Dobrze jest za to z powietrzem” – mówiła Alicja Załupka, kier. działu monitoringu słupskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska w Gdańsku. Jak podkreśliła, nie ma podstaw do niepokoju w zakresie czystości zarówno wód powierzchniowych płynących i stojących, jak i powietrza atmosferycznego w tym zakresie i wskaźnikach, które są badane













