Mieszkańcy Międzyborza znowu mają dostęp do nieskażonej wody
Po prawie miesięcznej przerwie mieszkańcy Międzyborza, w gminie Rzeczenica, mają dostęp do wody nieskażonej arsenem.
Jak nas poinformował młodszy asystent Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Człuchowie inżynier Paweł Jacewicz, została wywiercona nowa 13-metrowa studnia, z której woda nadaje się do spożycia, a żaden ze wskaźników nie przekracza norm. Jednocześnie podkreślił, że w tej chwili nie ma żadnego zagrożenia związanego z dostarczaniem wody z wodociągu w Międzyborzu.
Przypomnijmy, przekroczenie dopuszczalnej zawartości arsenu w wodociągach w Międzyborzu Sanepid stwierdził podczas rutynowej kontroli w październiku. Od tego czasu wodę codziennie dostarczali mieszkańcom strażacy z Rzeczenicy. Łącznie zakup, dowożenie wody i wybicie nowej studni kosztowało gminę Rzeczenica około 67 tys. zł. Studnie, w których wykryto arsen, zostaną unieruchomione













