W Borzytuchomiu rozegrano 10. jubileuszowy Bieg Niepodległości
W biegu głównym na dystansie 5 km.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Angelika Cichocka – Talex Borzytuchom. Na drugim miejscu przybiegła Krystyna Gliszczyńska – Baszta Bytów, a na trzecim Anna Latuszewska – Talex Borzytuchom.
W biegu głównym wystartowało 89 zawodniczek i zawodników.













