W gminie Bytów od 1 grudnia będzie drożej
Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki.
Nowe stawki za wodę przyjęto szesnastoma głosami „za” przy trzech wstrzymujących się. Jednak nie w takiej wysokości, jaką proponowano na początku. Pierwotna wersja mówiła o 1,71 zł brutto za metr sześcienny wody i 3,04 zł brutto za metr sześcienny ścieków. Ostatecznie radni zadecydowali, że stawka za wodę wyniesie od 1 grudnia 1,67 zł brutto za metr sześcienny (o 7 groszy więcej, niż dotychczas), a ścieki 2,74 zł brutto za metr sześcienny (o 12 groszy więcej).
Uchwała o udzieleniu zgody na zawarcie porozumienia z gminami ościennymi na składowanie śmieci na terenie zakładu utylizacji śmieci w Sierżnie nie podobała się głównie radnym opozycji, którzy nie zgadzali się przede wszystkim na to, że warunki te wynegocjuje burmistrz jako przedstawiciel, a rada nie będzie miała na nie żadnego wpływu. Ostatecznie uchwalono, że przed definitywnym podpisaniem porozumień, będzie musiała je zaakceptować Rada Gminy Bytów.
Na terenie wysypiska w Sierżnie miałyby być składowane śmieci z terenu gminy Kościerzyna, Kartuzy, a także większości gmin z terenu powiatu bytowskiego, czyli okręgu obejmującego nawet 200 tys. mieszkańców. Spowodowane jest to tym, że w przyszłości tylko duże wysypiska śmieci będą miały rację bytu













