Więcbork: ostatni ZOZ w gminie ma być sprywatyzowany
W Więcborku trwają prace nad przekształceniem Zakładu Opieki Zdrowotnej w jednostkę niepubliczną.
Inicjatywę taką podjęli lekarze więcborskiego ośrodka zdrowia pod przewodnictwem dyrektora Tomasza Mesjasza. Jego zdaniem prywatyzacja ma usprawnić działanie publicznego dotychczas ZOZ-u. Dyrektor zapewnia także, że na przekształceniu pacjenci w żaden sposób nie stracą, a wręcz przeciwnie, sprywatyzowanie ZOZ-u „wyjdzie im na zdrowie”. „Najważniejszą sprawą jest dobro mieszkańców, zadbanie o świadczenie usług zdrowotnych na jak najwyższym poziomie” – powiedział dyrektor placówki. Zapewnił też, że pacjenci zauważą poprawę w obsłudze codziennej, nie tylko w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. „Zadania, które nadal wykonujemy, czyli hospicjum domowe i opieka pielęgniarska domowa, poradnia ginekologiczna – położnicza, stomatologia w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Sypniewie są również dla nas bardzo ważne i dbamy o to, aby służba zdrowia funkcjonowała na takich samych zasadach i takim samym poziomie, który jest do tej pory” – zapewnił dyrektor Mesjasz. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ZOZ zostanie sprywatyzowany w I półroczu przyszłego roku













