Niż demograficzny powodem przekształcenia SP w Małym Mędromierzu
Niż demograficzny i wysokie koszty utrzymania to główne powody konieczności przekształcenia Szkoły Podstawowej w Małym Mędromierzu.
Radni w Tucholi prawie jednomyślnie przyjęli uchwałę o zamiarze zmiany struktury organizacyjnej palcówki. To na razie uchwała intencyjna. Jednak już teraz należy się spodziewać, że od 1 września 2006 roku w Małym Mędromierzu uczyć będą się tylko dzieci klas I–III oraz przedszkolaki. Uczniowie klas IV-VI będą musieli dojeżdżać do Tucholi. Gmina zagwarantuje dzieciom dojazd do Szkoły Podstawowej nr 1. Placówka ta ma lepsze warunki i zaplecze sportowo-rekreacyjne.
Liczba dzieci uczęszczających do szkoły w Małym Mędromierzu ciągle spada. Obecnie uczy się tam 39 dzieci. Przekształcenie szkoły ma przynieść gminie 90 tys. zł oszczędności w ciągu roku













