Rozporządzenie ministra o zamknięciu drobiu weszło w życie
Od poniedziałku (17.
Decyzja ministra ma związek z wykryciem ognisk „ptasiej grypy” w Rumunii i potwierdzeniu się informacji, że odkryty tam wirus może być niebezpieczny dla ludzi.
Zgodnie z rozporządzeniem zabronione jest także organizowanie targów, wystaw i pokazów oraz sprzedaży żywego ptactwa.
Przestrzeganiem rozporządzenia Ministra Rolnictwa będą się zajmować Inspekcja Weterynarii, policja oraz straże miejskie i gminne. Za niedostosowanie się do nakazu grozi kara grzywny w wysokości nawet 1500 złotych.













