60 lat szkoły w Borzytuchomiu
Szkoła w Borzytuchomiu, w powiecie bytowskim, obchodziła w piątek (14.
Pierwszym dyrektorem Zespołu Szkół w Borzytuchomiu był Aleksander Kropidłowski. W 1945 roku rozpoczęło tu naukę 23 uczniów. Wkrótce szkoła została zamknięta z powodu epidemii tyfusu. Po opanowaniu zagrożenia nauka został wznowiona. W 1957 roku do szkoły uczęszczało już 211 uczniów. Obecnie jest ich 302 w szkole podstawowej i gimnazjum.
Na uroczystościach jubileuszowych spotkali się byli i obecni uczniowie i nauczyciele placówki













