Wybory prezydenckie. Jak oddać głos, by był ważny?
W niedzielę (09.
Do lokalu obwodowej komisji wyborczej wyborca powinien udać się z dokumentem ze zdjęciem, który pozwoli komisji ustalić jego tożsamość. Nazwiska kandydatów na kartach do głosowania są umieszczone w kolejności alfabetycznej. Głosuje się na jednego wybranego kandydata. Głos będzie nieważny, jeśli nie postawimy znaku X przy nazwisku żadnego z kandydatów lub, gdy zagłosujemy na więcej, niż jednego kandydata. Głosami nieważnymi są również te oddane na karcie innej, niż urzędowo ustalona, bądź bez pieczęci obwodowej komisji wyborczej.
Wyborca znajdzie na karcie czternaście nazwisk kandydatów na urząd prezydenta. Jednak głosować można tylko na jednego z dwunastu kandydatów. Przypomnijmy, że Maciej Giertych wycofał się w ostatnich dniach z kandydowania, a Daniel Podrzycki zginął w wypadku samochodowym. W lokalach wyborczych znajdą się informacje o tym, że ci dwaj kandydaci zostali skreśleni z listy i głos oddany na nich jest nieważny













