Wybory prezydenckie. Jak oddać głos, by był ważny?

W niedzielę (09.

10)wybory prezydenckie. Prezydenta wybieramy na pięcioletnią kadencję. Jeśli żaden z kandydatów nie osiągnie ponad 50% głosów w pierwszej turze, dwa tygodnie później organizowana jest następna tura.
Do lokalu obwodowej komisji wyborczej wyborca powinien udać się z dokumentem ze zdjęciem, który pozwoli komisji ustalić jego tożsamość. Nazwiska kandydatów na kartach do głosowania są umieszczone w kolejności alfabetycznej. Głosuje się na jednego wybranego kandydata. Głos będzie nieważny, jeśli nie postawimy znaku X przy nazwisku żadnego z kandydatów lub, gdy zagłosujemy na więcej, niż jednego kandydata. Głosami nieważnymi są również te oddane na karcie innej, niż urzędowo ustalona, bądź bez pieczęci obwodowej komisji wyborczej.
Wyborca znajdzie na karcie czternaście nazwisk kandydatów na urząd prezydenta. Jednak głosować można tylko na jednego z dwunastu kandydatów. Przypomnijmy, że Maciej Giertych wycofał się w ostatnich dniach z kandydowania, a Daniel Podrzycki zginął w wypadku samochodowym. W lokalach wyborczych znajdą się informacje o tym, że ci dwaj kandydaci zostali skreśleni z listy i głos oddany na nich jest nieważny

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno