Kościerzyna: policja zatrzymała szajkę włamywaczy

Kościerska policja zatrzymała szajkę włamywaczy.

Jej członkowie okradali warsztaty samochodowe, sklepy, remizy strażackie i domy w budowie na terenie powiatu kościerskiego. Prokurator zastosował wobec 4 zatrzymanych mężczyzn dozory policyjne. Sprawcy mają od 17 do 21 lat. Policjanci ustalili, że złodzieje dokonali przynajmniej 15 włamań. Skradzione przedmioty sprzedawali umówionym wcześniej osobom, które w prywatnych rozmowach mówiły o planach zakupu np. kosiarki spalinowej. Załatwiali więc okazyjnie kosiarkę tłumacząc nabywcy, że przywieźli ją z Niemiec i kosztuje w przeliczeniu na polską walutę 150 zł, choć faktycznie kosztowała właściciela, któremu ją skradziono 10-krotnie więcej. Osoby, które nabywały okazyjnie różne towary od złodziei, tłumaczyły policjantom, że nie wiedziały o tym, iż kupują kradzione rzeczy. Mimo to, one również poniosą odpowiedzialność karną. Za paserkę grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kara za nieumyślną paserkę grozi również muzykowi grającemu na weselach, który kupił od złodziei głośniki skradzione z remizy strażackiej.
Część sprzętu o wartości prawie 12 000 zł policjanci odzyskali. Są to 2 pilarki, 6 nowych okien, 4 drzwi i kosiarka. Zatrzymani mężczyźni dotychczas nie byli karani. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno