Miastko nawiąże współpracę z niemieckim Bad Falingbostel
Nawiązanie współpracy kulturalnej, sportowej i oświatowej – to efekt niedawnej wizyty delegacji niemieckiej z Bad Falingbostel w Miastku.
Niemcy w trakcie rozmów z miasteckimi radnymi wymieniali doświadczenia w pozyskiwaniu funduszy unijnych i pisaniu projektów. Planowane jest nawiązanie współpracy i wymiany między Szkołą Podstawową nr 2 a jedną z placówek w Bad Falingbostel.
W październiku do Niemiec wyjadą pracownicy Wydziału Promocji, którzy wezmą udział w imprezach promujących Miastko. Zapowiedzieli, że pojadą tam z kiełbasami, chlebem, smalcem i kiszonymi ogórkami po to, by Niemcy posmakowali polskich, a w szczególności miasteckich specjałó













