Władze Bytowa chcą stworzyć Lokalną Organizację Turystyczną
W Bytowie poczyniono pierwsze kroki w kierunku stworzenia Lokalnej Organizacji Turystycznej, która miałaby zrzeszać osoby zajmujące się turystyką na terenie powiatu bytowskiego.
Przedstawiciel pomysłodawcy, czyli gminy Bytów, Ludwik Lenc wiceburmistrz Bytowa, chęć powołania LOT-u na ziemi bytowskiej argumentuje tym, że takowej organizacji po prostu nie ma. „Spotykając się z różnymi ludźmi, którzy zajmują się turystyką i promowaniem naszego terenu i rozmawiając z wójtami, doszliśmy do wniosku, że brakuje nam takiej organizacji, która skupiałaby wszystkich tych ludzi, którzy pracują na rzecz turysty i jednocześnie takiej, która przedstawiałaby pełną, szeroką ofertę różnych atrakcji na naszym terenie”. Takie organizacje są i dobrze sobie radzą – mówi wiceburmistrz i dodaje, że utworzenie LOT-u na terenie powiatu bytowskiego będzie korzystne dla mieszkańców.













