W Bytowie otwarto Centrum Integracji Społecznej
Jego głównym zadaniem jest przywracanie do społeczeństwa ludzi długotrwale bezrobotnych, bezdomnych i tych, które ulegli uzależnieniom.
Kierownik CIS Joanna Główczewska podkreśla, że decyzja o utworzeniu ośrodka wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi wykluczonym społecznie. Dysfunkcje społeczne związane z bezrobociem, ubóstwem bezdomnością i uzależnieniami, to główne przesłanki utworzenia placówki. Nabór uczestników zajęć przeprowadzono poprzez ośrodki pomocy społecznej z poszczególnych gmin. Obecnie w zajęciach CIS uczestniczy 28 osób. 25 z nich to bezrobotni długotrwale pozbawieni pracy oraz 3 osoby uzależnione od alkoholu po leczeniu w stacjonarnych ośrodkach leczenia uzależnień. Osoby uczestniczące w zajęciach CIS w Bytowie mogą liczyć także na środki finansowe. W pierwszym miesiącu na 50 % zasiłku dla osób bezrobotnych, a w następnych 80 %. Terapia trwa pół roku.













