Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie 420 rozpoczęte
Na Jeziorze Charzykowskim rozpoczęły się żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie 420.
Na starcie stanęły 34 załogi, w tym 12 załóg kobiecych i 2 załogi mieszane. Silna obsada regat i sprzyjające warunki atmosferyczne: wiatr wiejący z siłą 3-4 stopni w skali Beauforta, sprawiają, że zawody są bardzo widowiskowe.
Pierwsze wyścigi rozpoczęły się o godzinie 12. 00 na basenie Funka. W barwach LKS startują cztery załogi. Klub najbardziej liczy na występ mistrzów okręgu pomorskiego, Tomasza Klundera i Piotra Pestki oraz rodzinnej obsady - Luizy i Moniki Sząszor.
W mistrzostwach startują także Piotr Budrewicz i Radosław Kołak oraz Marcin Pestka i Bartosz Pełczyński.
Organizatorem imprezy jest Ludowy Klub Sportowy Charzykowy.
Zmagania zawodników można oglądać z tarasu widokowego w Funce, a regaty potrwają do niedzieli (18. 09).
Radio Weekend sprawuje patronat medialny nad Mistrzostwami Polski













