Ruszyła ogólnopolska akcja na rzecz zapinania pasów bezpieczeństwa
O 10 % zmniejszyła się liczba podróżujących samochodami bez pasów bezpieczeństwa w powiecie człuchowskim – wynika z danych policji.
Sukces akcji w Człuchowie zauważyła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i od czwartku (15. 09) na drogach całego kraju prowadzona będzie podobna kampania na rzecz zapinania pasów.
Z danych policji wynika, że 30% kierowców i pasażerów siedzących z przodu oraz ponad połowa siedzących z tyłu nie zapina pasów bezpieczeństwa. Tymczasem gdyby pasy zapinało 90 procent podróżujących samochodami, liczba śmiertelnych ofiar na naszych drogach zmniejszyłaby się nawet o 10%, prognozują policyjni eksperci.
Ogólnopolska akcja na rzecz zapinania pasów bezpieczeństwa potrwa do końca października.













