Najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach regionu
W lasach naszego regionu wprowadzono najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego.
Wysoka temperatura w dzień oraz brak opadów w ostatnich tygodniach spowodowały znaczne obniżenie wilgotności ściółki leśnej.
„Poranne mgły i rosa obniżają zagrożenie pożarem, jednak po południu wilgotność ściółki spada do niebezpiecznie niskiego poziomu” – powiedział Radosław Jaśkiewicz z Nadleśnictwa Rytel.
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach oznacza konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Należy również pamiętać o zakazie palenia papierosów, rzucania niedopałków oraz rozpalania ognisk













