Wieża widokowa na Górze Siemierzyckiej poróżniła radnych Bytowa
Ma 16 metrów wysokości i stoi na najwyższym wzniesieniu na pojezierzu bytowskim.
Kiedy na górze stanęła pierwsza taka wieża - wybuchła pierwsza wojna światowa. Gdy po zawierusze wojennej postawiono na tym samym miejscu podobną, wybuchła druga wojna światowa. Teraz wojna wybuchła w Radzie Miejskiej Bytowa jeszcze przed postawieniem wieży. Radni opozycji zarzucili koalicji rozrzutność, ponieważ projekt i budowa wieży kosztowały gminę 80 tys. zł. Ich zdaniem, taką wieżę można było wybudować za mniejsze pieniądze i podali przykład wieży w Piasznie na Górze Lemana. Władze Bytowa z kolei tłumaczą, że to niemożliwe, ponieważ wieża w Piasznie została zbudowana przez prywatną osobę, tzw. systemem gospodarczym, w dużej części w czynie społecznym. Włodarze miasta dopięli swego, wieża na Górze Siemierzyckiej stanęła i czeka na zwiedzających













