Kolejne maszty telefonii komórkowej staną w gminie Chojnice
Maszty postawiono już w Swornychgaciach i Czarnoszycach, a niedługo rozpocznie się budowa kolejnego – w sołectwie Ostrowite - Zakład Rolny.
Jak mówi wójt Zbigniew Szczepański, pod uwagę brane są tereny w Krojantach, Nowej Cerkwi, Zbeninach lub Kłodawie. W pierwszej kolejności gmina chce stawiać maszty na swoich nieruchomościach. W przypadku lokalizacji obiektu na prywatnej posesji, z rolnikami zawierane będą umowy. Za wydzierżawienie terenu pod maszt telefonii komórkowej w Swornychgaciach gmina otrzymuje rocznie około 50 tys. zł. Nowe maszty będą mniejsze, a szacunkowe wpływy wyniosą około 25 tys. zł rocznie













