Człuchów: złodzieje samochodów wpadli dzięki czujności sąsiadów
Pijanych złodziei samochodów zatrzymała w środę (31.
25- i 17-letni mieszkańcy Człuchowa około godz. 1. 30 ukradli z ulicy Leśnej dostawczego volkswagena. Właściciel nie zorientował się, że auto zniknęło, czujni byli natomiast sąsiedzi. Zadzwonili na policję i poinformowali o podejrzanych mężczyznach, którzy odjechali w kierunku Jaromierza. Pół godziny później policyjny patrol zauważył opisywany przez informatorów samochód na parkingu przy stacji benzynowej w Sieroczynie. Udało się także ustalić mężczyzn, którzy nim przyjechali. Obaj byli pijani – „wydmuchali” w alkotest około 1,5 promila alkoholu. Podczas przeszukania znaleziono przy nich kluczyki od auta.
Złodzieje zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Zatrzymań do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, a skradziony volkswagen wrócił już do właściciela.













