Mieszkańcy Bobięcina nie chcą motorówek na jeziorach bobięcińskich
Mieszkańcy Bobęcina, w gminie Miastko, nie ustają w staraniach o zniesienie pozwolenia pływania motorówkami po jeziorach Bobęcińskim Małym i Wielkim.
Autorzy petycji twierdzą, że udostępnienie jezior motorówkom wprowadzi nieodwracalne straty w ekosystemie, a z wypoczynku nad jeziorami bobęcińskimi zrezygnuje wielu turystów, którzy chcą wypocząć w ciszy i spokoju. Protest mieszkańców popierają władze gminy Miastko, które zapowiedziały, że do wniosku do wojewody dołączą stosowną opinię i prześlą go do Gdańska













