Drożej za przejazdy komunikacją miejską w Chojnicach
20 gr.
Wprowadzenie drugiego stopnia ulgi to nowość w chojnickim MZK. Do tej pory wynosiła ona zawsze 50%. Od września połowę ceny za bilet płacić będą tylko kombatanci oraz studenci do ukończenia 26. roku życia. Zmaleje natomiast ulga między innymi dla dzieci powyżej 4 lat, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych i policealnych oraz emerytów i rencistów.
Proporcjonalnie do cen biletów jednorazowych wzrosną także opłaty za karnety 6-cio przejazdowe oraz bilety miesięczne. Za najtańszy karnet normalny, obowiązujący na terenie miasta od września trzeba będzie zapłacić 9,90 zł – o 1,10 zł więcej, niż dotychczas, a za bilet miesięczny 50 zł, zamiast 44













