Mieszkańcy Bobięcina nie chcą motorówek na miejscowych jeziorach
Mieszkańcy Bobięcina, w gminie Miastko, nie chcą motorówek na Jeziorach Bobięcińskim Małym i Wielkim.
Protestują przeciwko decyzji wojewody pomorskiego uchylającej zakaz pływania po tych jeziorach łodziami o napędzie motorowym. Przygotowują już pisma do wojewody i starosty.
Mieszkańcy Bobięcina twierdzą, że udostępnienie jezior motorówkom wprowadzi nieodwracalne straty w ekosystemie. Poza tym z wypoczynku nad jeziorami bobięcińskimi zrezygnuje wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Bobięcina wypocząć w ciszy i spokoju.
Protest mieszkańców popierają władze gminy Miastko. Przywrócenie zakazu jest teraz w gestii miasteckich radnych, którzy zajmą się tą sprawą na sierpniowej sesji Rady Miejskiej.













