Nowy wodociąg w Swornychgaciach do końca 2005 roku
W ramach inwestycji zostanie wybudowana nowa stacja wodociągowa oraz zmodernizowane będzie istniejące ujęcie wody.
„Modernizacja ujęcia wody i budowa stacji wodociągowej zapewni mieszkańcom stały dostęp do wody o wysokiej jakości” - mówi Arkadiusz Weder, dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
W skład stacji wodociągowej wejdzie między innymi nowoczesny system uzdatniania wody. Do kranów mieszkańców nie trafi woda chlorowana, a zdezynfekowana promieniami ultrafioletowymi













