„Słupnicy” wpadli na gorącym uczynku
Niektórzy – jak święty Szymon Słupnik – wchodzą na słupy, by spędzić na nich życie w modlitwie.
Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, siedząc na słupach telefonicznych w miejscowości Jastrzębiec, w gminie Więcbork.
Do ich zatrzymania przyczynił się jeden z mieszkańców, który w środku nocy zauważył mężczyzn wdrapujących się na słupy i powiadomił policję. Łącznie zniknęło 13 600 metrów drutu krzemo-brązowego. Część łupu udało się już odzyskać, ale – jak mówi rzecznik sępoleńskiej policji Krzysztof Wieczorek – „sprawa jest rozwojowa”.
Złodzieje to mieszkańcy powiatu bydgoskiego w wieku 26 i 32 lat. Obecnie przebywają w policyjnym areszcie













