Tucholski szpital uzyskał certyfikat ISO

Jest to potwierdzenie wysokiej jakości usług, związanych głównie z obsługą pacjentów.


Jak powiedział dyrektor szpitala Jarosław Katulski, „dla pacjenta ma to stanowić pewną gwarancję, że w szpitalu, który posiada certyfikat jakości ISO, wszystkie procedury medyczne, które da się opisać, są wykonywane w sposób najwyższy z możliwych jakościowo na danym etapie”.
Aby uzyskać certyfikat, trzeba było wdrożyć szereg zmian w zasadach funkcjonowania placówki. Jak dodaje dyrektor Katulski, pracownikom tucholskiej lecznicy zajęło to pół roku. Już w ubiegłym roku szpital przymierzał się do uzyskania certyfikatu potwierdzającego jakość zarządzania w placówce wszystkimi procesami medycznymi. „W momencie, kiedy udało nam się uzyskać zapewnienie refundacji wydatków z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zdecydowaliśmy się podpisać stosowne umowy i od początku roku wprowadzaliśmy procedury wymagane przez certyfikat ISO” - powiedział dyrektor tucholskiego szpitala.
Nawet po uzyskaniu certyfikatu ISO nie można spocząć na laurach, jest on bowiem przyznawany tylko na trzy lata. Po upływie tego czasu, jeśli placówka spełnia wszystkie wymagania, certyfikat jest przedłużany. Ponadto raz do roku firma certyfikująca przeprowadza audyt, który ma potwierdzić wysoką jakość obsługi

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno