Gimnazjum nr 1 w Chojnicach doczeka się termomodernizacji
W wybudowanej 18 lat temu szkole trzeba m.
Na razie Urząd Miejski przeznaczy na ten cel 16 tys. złotych. Pieniądze posłużą do przeprowadzenia tzw. audytu, czyli starań o uzyskanie pieniędzy od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Fundusz może przekazać nawet 75% kosztów modernizacji. Jeśli uda się je pozyskać, prace odbędą się w przyszłym roku.
Przypomnijmy, szkoła przeszła już remont dachu, a aktualnie modernizowana jest sala gimnastyczna, której dach groził zawaleniem













